NAJCZĘSTSZE PYTANIA

LAVORWASH

Czy Lavorwash Polska jest dystrybutorem marki LAVOR?

Jesteśmy przedstawicielem włoskiej firmy Lavor SpA.

Gdzie mogę kupić urządzenia LAVOR?

Sprzedajemy w formule B2B dla firm.

Osoby prywatne zapraszamy do zakupów na allegro oraz do kontaktu z naszymi dystrybutorami.

Gdzie znajdują się sklepy LAVOR? 

Lavor nie posiada swoich sklepów. Sprzedaż prowadzimy poprzez sieć dystrybutorów a nasze produkty są dostępne w marketach budowlanych takich jak OBI i Leroy Merlin.

SERWIS

Gdzie mieści się serwis?

Tak jak siedziba firmy na Al. Jana Pawła II 146 w Bydgoszczy.

Do kogo zgłosić reklamację urządzenia?

W pierwszej kolejności do sprzedawcy.

Jak zgłosić reklamację?

Przez formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie >klik< lub w przypadku zakupu z gwarancją DOOR-TO-DOOR na maila podanego na opakowaniu.

URZĄDZENIA

Co jest ważniejsze w myjce – przepływ wody czy ciśnienie?

Odpowiednim kryterium do określenia wysokiego ciśnienia jest większa skuteczność mycia.
Elementy, które wpływają na tę wartość to: wydatek/przepływ wody, ilość litrów na godzinę (objętość wody przetwarzanej przez pompę w jednostce czasu L/h) i ciśnienie (bar). Większy przepływ, szybsze mycie, wyższe ciśnienie, łatwiejsze odtłuszczanie. Często podkreśla się tylko ciśnienie (ze względu na wielkość pompy i związane z nią koszty produkcji) ale większy przepływ wody jest tak samo ważny jak ciśnienie.

Jaką pompę w myjce wybrać – krzywkową czy rzędową?

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi, ponieważ oba te rozwiązania mogą zapewnić takie samo działanie i żywotność. Tym co decyduje o jakości pompy jest typ samego projektu (rzędowa lub krzywkowa) i użytych komponentów; z tego powodu Lavor zdecydował się rozwijać zarówno pod względem techniki jak i nacisku na wytrzymałość.

Jaki parametr odkurzaczy jest najważniejszy?

Bardzo ważnym parametrem charakteryzującym odkurzacz jest jego skuteczność. Na tą cechę wpływ mają między innymi: siła zasysania, moc silnika oraz podciśnienie. Siła zasysania to wartość pojemności zasysanego powietrza, najczęściej wyrażana w litrach na sekundę (L/sek.) i jest średnią prędkości powietrza pomnożoną przez średnicę węża ssącego. Podciśnienie to moc silnika (może być też określana jako moc, z jaką odkurzacz zasysa zanieczyszczenia wyrażana w kilo Pascalach (kPa) lub w milibarach (mbar.) Jest to odwrotność do siły zasysania: im węższa średnica węża ssącego, tym mniejsza pojemność zasysanego powietrza ale zdecydowanie lepsza siła zbierania zabrudzeń.

Jak wybrać szorowarkę jednotarczową (jednotarczówkę)?

Wybierając odpowiednie urządzenie należy wziąć pod uwagę następujące parametry: wagę (docisk szczotki), powierzchnię czyszczoną, ilość obrotów szczotki w ciągu minuty, typ konstrukcji silnika oraz rodzaj napędu.Kolokwialnie mówiąc, im mniejsza prędkość z jaką obraca się szczotka, tym lepszy docisk szczotki do powierzchni czyszczonej i w konsekwencji lepsza skuteczność pracy urządzenia. Wraz ze wzrostem obrotów szczotki zmniejsz się docisk szczotki do powierzchni
czyszczonej. Możliwość stosowania różnych akcesoriów, dostosowanie obrotów szczotki i mocy silnika pozwalają na pracę urządzenia na wielu różnych powierzchniach: od ścierania trudnych zabrudzeń do polerowania i szlifowania itp. Urządzenie może być również stosowane do czyszczenia dywanów,wykładzin a także do piaskowania.

Jakie szczotki w automatach myjących?

Przy szczotkach walcowych wysoka prędkość obrotowa pozwala uzyskać efekt polerowania oraz bardzo skuteczne oczyszczanie wszelkiego rodzaju posadzek.
Jednocześnie automaty myjące mogą pełnić funkcje zamiatających, gdzie obroty szczotki przekładają się na siłę prowadzącą i zbierającą kurz w modelach bez trakcji.

Szczotki tarczowe powiększą obszar czyszczonej powierzchni. Idealnie sprawdzają się do usuwania starego i uporczywego brudu. Specjalne ustawienie płyty
szczotki wpłynęło na uzyskanie najlepszego równomiernego efektu szorowania. Szczotki tarczowe dają nam łatwość prowadzenia maszyn bez własnego napędu, a dzięki przemyślanej konstrukcji, także umożliwiają dokładniejsze mycie narożników sprzątanych powierzchni.

Jak długo działa automat bateryjny bez ładowania?

Nie da się dokładnie określić jak długo będzie trwało ładowanie baterii, jak również dokładnego czasu pracy urządzenia w pełni naładowanego. Wydajność automatu zmywającego jest zależna od rodzaju czyszczonej powierzchni, stopnia jej zabrudzenia, twardości i typu stosowanej szczotki lub pada, a także rodzaju napędu zastosowanego w automacie (wyposażonym w napęd bezpośredni lub prowadzonym przez operatora z przełożeniem ruchu obrotowego szczotki na ruch maszyny). Zarówno baterie żelowe, jak i kwasowe są skonstruowane do przepracowania orientacyjnie określonej przez producenta liczby cykli ładowania (również cykli nie zakończonych pełnym naładowaniem).

Jakie baterie wybrać?

Baterie różnią się wieloma parametrami i warto się z nimi zapoznać przed wyborem. Istnieją dwa rodzaje baterii: kwasowe i żelowe. Baterie kwasowe wymagają
uzupełnienia poziomu elektrolitu poprzez dolewanie wody destylowanej. Baterie żelowe nie wymagają żadnych dodatkowych czynności konserwacyjnych, wystarczy regularnie doładowywać.
Baterie różnią się również grubością ogniw. Gdy ogniwa są płaskie, wtedy baterie szybciej ulegają rozładowaniu i konieczne jest częste ładowanie ich. Natomiast w przypadku, gdy ogniwa są cylindryczne, baterie są bardziej wytrzymałe i nie rozładowują się tak szybko.

Ważne jest też odpowiednie dobranie prostownika ładowania baterii. Ponadto należy pamiętać, że baterie same się rozładowują. Dzieje się tak najczęściej gdy są one przez dłuższy czas nieużywane. W takim przypadku ładowanie baterii powinno odbywać się średnio co trzy miesiące. Również niekompletne naładowanie baterii ma wpływ na ich wytrzymałość i wydajność. Poza tym nie wolno odłączać prostownika przed skończeniem procesu ładowania (gdy zielona
kontrolka się zaświeci). Przestrzeganie wyżej wymienionych zasad przyczyni się do lepszej pracy urządzenia.

Akumulatory VRLA dzieli się w zależności od konsystencji (płyn lub żel) roztworu kwasu oraz sposobu w jaki jest on przechowywany wewnątrz akumulatora: jeśli jest to ciecz utrzymująca się na gąbczastym lub nitkowatym materiale to jest to akumulator AGM; jeśli jest to żel wewnątrz membrany – akumulator żelowy. Na rynku istnieje wiele produktów mających kompletnie inne parametry więc istotnym jest aby wiedzieć o szczegółach budowy akumulatora w celu dobrania odpowiedniego prostownika . Niezależnie od technologii ważne jest aby wiedzieć, że akumulatory mają podobny efekt rozładowywania (inny dla każdego typu technologii produkcyjnej) zatem należy pamiętać o okresowym ładowaniu jeśli akumulatory są przez dłuższy czas nieużywane. Niepełny cykl ładowania jest szkodliwy dla akumulatorów a więc konieczne jest aby ładować je pod koniec dnia roboczego (tak aby cykl ładowania został skończony); ważne jest aby nie odłączać akumulatora przed skończeniem cyklu (zielona kontrolka). Przestrzeganie tych prostych zasad pozwoli uzyskać lepsze wyniki urządzeń.

Co to jest myjka wysokociśnieniowa?

Jest to urządzenie zasilane energią elektryczną i wodą, wytwarzające strumień wody o wysokim ciśnieniu, dzięki któremu możliwe jest szybkie czyszczenie różnego typu powierzchni.

Jak działa myjka wysokociśnieniowa?

Woda podawana do myjki pod różnym ciśnieniem i o różnej objętości jest mechanicznie wypychana w kierunku wylotu przez niewielki otwór zwany dyszą.

Jakie są główne elementy myjki wysokociśnieniowej?

Wśród podstawowych elementów wyróżnia się:

  • obudowa
  • silnik elektryczny lub spalinowy
  • panel sterujący
  • pompa tłokowa
  • zawór by-pass
  • wąż, pistolet, lanca i dysza
  • kocioł grzewczy w modelach na gorącą wodę

Często stosowane są również:

  • manometr
  • system podawania detergentu
  • regulator temperatury

Co to jest efekt czyszczenia?

Efektem czyszczenia nazywa się współczynnik efektywności mycia wysokim ciśnieniem. Jest to wartość proporcjonalna ciśnienia i wypływającej wody.

Co oznacza ciśnienie wody?

Ciśnienie mierzone w barach (kg/cm2) jest główną jednostką charakteryzującą urządzenia wysokociśnieniowe. Oznacza to, że jeżeli używamy maszyny o nominalnym ciśnieniu 200 bar to siła uderzenia strumienia wody o powierzchnię wynosi 200 kg/cm2.

Uwaga:
Ciśnienie to nie jedyny współczynnik charakteryzujący efektywność pracy myjki.
Przepływ wody jest równie ważną jednostką wyrażaną w litrach na minutach (l./min’.).

Co oznacza moc myjki?

WP, czyli moc myjki pomaga określić rzeczywistą efektywność urządzenia wysokociśnieniowego. Jest ona wprost proporcjonalna do iloczynu ciśnienia (bar) i przepływu (l./min).
Poniższy przykład pozwala zrozumieć wpływ ciśnienia i przepływu na współczynnik WP:

150 x 15 = WP 2250
200 x 15 = WP 3000 ( Δ WP1 WP2 = 750 )
150 x 21 = WP 3150 ( Δ WP1 WP3 = 900 )
200 x 21 = WP 4200 ( Δ WP2 WP4 = 1200 )

Należy uświadomić sobie, że w procesie produkcyjnym łatwiej i taniej jest stworzyć myjkę o wysokim ciśnieniu a mniejszym przepływie niż taką samą o dużym przepływie wody a mniejszym ciśnieniu.
Poniższy przykład pokazuje zależność mocy silnika od ciśnienia, przepływu i WP.

150 x 15 = 5 KW
200 x 15 = 7 KW (Δ WP1-WP2=750 Δ 2KW)
150 x 21 = 7 KW (Δ WP1-WP3=900 Δ 2KW)
200 x 21 = 9.3 KW (Δ WP2-WP4=1200 Δ 2.3KW)

Skąd mogę pobrać wodę do myjki wysokociśnieniowej?

W przypadku niepodłączenia do sieci wodociągowej urządzenia, dostępne w naszej ofercie sprzęty mogą wykorzystywać np. wodę deszczową z beczki lub być podłączone do innego źródła. Warto jednak pamiętać, by skorzystać z takiej opcji, należy wyposażyć się w filtr o odpowiednich parametrach, który zapobiegnie przedostawaniu się zanieczyszczeń do urządzenia.

Czy urządzenia wysokociśnieniowe są ekonomiczne?

Jak najbardziej tak. Myjki zostały wykonane w taki sposób, by stworzyć możliwość dostosowywania parametrów do charakteru ich wykorzystywania. Dzięki temu urządzenie jest w stanie zminimalizować zużycie wody i działać znacznie bardziej ekonomicznie.

Jakich środków czyszczących mogę używać do urządzeń wysokociśnieniowych?

Aby nie utracić możliwości gwarancji oraz nie uszkodzić przypadkowo urządzenia, najlepiej korzystać ze środków czyszczących dedykowanych myjkom wysokociśnieniowych marki Lavor. Pozwolą one na otrzymanie wymiernych efektów podczas czyszczenia. Kupując urządzenie dostępne w naszej ofercie, zapytaj się sprzedawcy o nie lub skontaktuj się z nami w celu konsultacji przez naszą stronę internetową.

Czy zawsze myjki wysokociśnieniowe z systemem podgrzewania wody są skuteczniejsze od urządzeń bez tej funkcji?

Niekoniecznie. Wszystko zależy od sytuacji, w której chcesz użyć danego urządzenia. System podgrzewania wody zwiększa szansę usunięcia zabrudzeń, lecz nie jest potrzebny do pozbycia się wszystkich ich rodzajów. W większości przypadków może wystarczyć myjka wysokociśnieniowa zimnowodna.

Czy urządzeniem wysokociśnieniowym mogę umyć samochód?

Oczywiście. Jest to jedno ze zastosowań, do których można wykorzystać myjkę. Należy robić to jednak pod niskim ciśnieniem, by nie uszkodzić karoserii auta. Ponadto urządzenie to jest przeznaczone m.in. do usuwania zabrudzeń z podjazdu.

Kliknij poza obszar by powrócić na stronę.
Dodaj do porównania
Porównaj ×
Porównaj! Wróć na stronę